mvm_logo-1024x598
مسابقه طراحی خودرویشرکت مدیران خودرو
شرکت مدیران خودرو جهت ارتقاء سطح تعامل خود با طراحان خلاق و مبتکر کشور و علاقه مندان به صنعت خودرو و طراحی صنعتی قصد برگزاری مسابقه طراحی خودرو مفهومی MVM  با عنوان “آینده را ترسیم کن” را دارد. ما در این طرح قصد داریم ضمن ایجاد محلی برای بروز استعداد و توانمندی های طراحان ایرانی، امکان حمایت های مادی و معنوی از طرح های برتر را فراهم نمائیم.

مهلت ارسال آثار: 21 آبان تا 10 بهمن ماه 1399

جوایز برندگان
معیارهای سنجش و ارزیابی آثار
null

ارائه

یکی از مهمترین فاکتورها در ارائه یک اثر هنری یا ایده و کانسپت نحوه ارائه آن میباشد، بدیهی است توجه به اصول گرافیکی و چیدمان صحیح ایده در نماهای مناسب و قابل فهم، استفاده به جا و صحیح از رنگ، متن و ترکیب بندی صحیح شیت نهایی تاثیر بسزایی در انتخاب یک ایده دارد.

null

عملکرد

علی رغم‌ انکه طراح در ایده پردازی کاملا آزاد است اما با توجه به بازه زمانی قید شده در قوانین مسابقه لازم است تا شرکت کنندگان طراحی و ایده های خود را با پیش فرضهایی از زمان فوق مانند وضعیت تکنولوژی تولید و ساخت و شرایط زمانی ذکر شده تصویر نمایند.

null

هارمونی

هماهنگی در فرم و تناسبات پیکره یک خودرو و اصولا هر محصول صنعتی، بخشی مهم از شخصیت آنرا
میسازد و در واقع این هارمونی بین عناصر ریز و درشت تشکیل دهنده یک محصول است که آنرا از دیدگاه افراد زشت یا زیبا نشان میدهد.

null

زیبایی شناسی

زیبایی از دیدکاه افراد مختلف، تعاریف متفاوتی دارد اما در طراحی خودرو و اصولا خلق یک محصول یا حجم سه بعدی فاکتورهای مشخص و تعریف شده ای برای زیبایی وجود دارد که طراح با اشراف بر انها و افزودن ذوق و سلیقه شخصی میتواند اثری بدیع و زیبا خلق نماید.

null

خلاقیت

یکی از فاکتورهای مهم در قضاوت آثار، دیدگاه خلاقانه و نوآورانه طراح در کانسپت ارائه شده میباشد، خلاقیت در فرم و ایده پردازی آزاد و هدفمند قطعا در قضاوت نهایی تاثیرگذار خواهد بود.

قوانین و دستورالعمل ها
  1. شرکت در کمپین (مسابقه) برای همگی علاقه مندان مجاز می باشد.
  2. تمامی طرح های ارسالی می بایست دارای لوگو MVM به عنوان بخشی از هویت کانسپت باشند.
  3. ایده و کانسپت ها میبایست با در نظر گرفتن تکنولوژی صنعت خودرو در بین سالهای 2020 الی 2025 طراحی گردند.
  4. ایده های ارسالی میبایست حتما از نماهای جانبی، سه رخ جلو (پرسپکتیو جلو) و سه رخ عقب (پرسپکتیو عقب) طراحی گردند.
  5. محدودیت سگمنت (کلاس خودرویی) در مسابقه طراحی خودرو مفهومی MVM وجود ندارد و علاقه مندان امکان ارائه طرح های خویش در هر کلاس خودرویی را دارند.
  6. طرح های ارسالی می بایست در قالب فایلهای JPEG با رزولوشن حداقل 300dpi و حداکثر حجم 10 مگابایت در قالب یک شیت در سایز ۱۰۰× ۷۰ در وبسایت مسابقه طراحی خودرو مفهومی MVM بارگذاری گردد.
  7. هر شرکت کننده مجاز به ارائه فقط یک طرح و ایده می باشد و ارسال بیش از یک طرح سبب حذف تمامی طرح های ارسالی می گردد.
  8. طرح ها می بایست اوریجینال بوده و توسط صاحب اثر طراحی شده باشند ضمن آنکه طرح های کپی شده از مسابقه حذف خواهند شد.
  9. شرکت مدیران خودرو مجاز به حذف طرح های ارسالی نامرتبط با موضوع مسابقه می باشد.
  10. شرکت مدیران خودرو مجاز به استفاده از طرح های منتخب ارسالی جهت برنامه های تبلیغاتی خود می باشد.

10 اثر برتر به انتخاب تیم داوری شرکت مدیران خودرو

 

ضمن تشکر از کلیه شرکت کنندگان در اولین مسابقه طراحی خودرو مفهومی MVM به اطلاع می رساند پس از بررسی های انجام گرفته از بین بالغ بر چهار صد اثر رسیده به دبیرخانه مسابقه طراحی خودرو مفهومی MVM ، دَه اثر برتر به انتخاب هیات داوران انتخاب گردید.

در مرحله اول، انتخاب آثار برتر بر اساس معیارهای سنجش مسابقه که شامل: میزان خلاقیت بکار رفته در طرح و ایده، توجه به اصول زیبایی شناسی، دقت در هماهنگی و هارمونی با عملکرد و نحوه پرزنت و ارائه آثار میباشد مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفتند.

در مرحله دوم 10 اثر برتر جهت انتخاب نفرات اول تا سوم به هیات داوران متشکل از طراحان برجسته ایرانی و چینی با سابقه کار در شرکتهای بین المللی سپرده می شوند تا در انتهای فروردین ماه طی مراسمی از 3 نفر برتر تقدیر به عمل آید.